KONST / Litografier / Litografi 9412254
nr 941 2254
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Litografi, Handkolorerad, Oskar Bergman (1879-1963), signerad, Vinterlandskap, 40x54
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 februari 2015
kl 18:44:46
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman